Mapa a terén longu a štafet

Přinášíme vám krátkou ukázku terénů, abyste se měli na co těšit. Jak sprintový tak lesní prostor patří k těm nejhezčím kolem Brna. Zajímavé také je, že všechny terény jsou v dosahu MHD, takže není problém nechat na celý víkend auto doma! Ušetřete životní prostředí a přijeďte vlakem nebo autobusem. Navíc si můžete dát pivo :-)

Tento terén byl v minulosti použit několikrát, dokonce se zde konalo Finále světového poháru v orientačním běhu 2002. Severní část (ta část, kde se bude závodit) byla od té doby přemapována, a to naposledy v roce 2004. Jižní je trochu novější, v roce 2016 zde bylo také Mistrovství Moravy. Na levém obrázku najdete kompilaci nejnovějších OB map celého embargovaného prostoru, v pravé části je pak MTBO mapa z roku 2017. V průzkumu terénu a jeho změn vám pomůžou taky mapy.cz.

Klasický středoevropský les s hlubokými údolími, různorodou průběžností, místy s detailními a záludnými porostovými detaily. Bude to rychlé, ne však jednoduché. Mapová technika, vytrvalost a hoževnatost budou rozhodovat.

Jakub Zimmermann, course setter of long distance